ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

V rámci návštěvy Vysočiny navštívila ve čtvrtek 26.1. ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřina Valachová Ph.D. také dva sportovní subjekty. Je potěšitelné, že kromě fotbalové akademie Vysočiny si k návštěvě vybrala i trénink plavců Jihlavského plaveckého klubu AXIS.
Společně s náměstkyní pro sport Mgr.Simonou Kratochvílovou MBA nejdříve sledovali průběh tréninkového procesu a pak debatovali s jihlavskými plavci od problémů spojených s plaveckými sporty, až po povinnou maturitní zkoušku z matematiky. Závěrem paní ministryně ocenila nejlepší plavce klubu a přítomnému předsedovi ČSPS Mgr. Petru Ryškovi přislíbila svoji účast na plaveckých soutěžích letošní Olympiády mládeže v Brně a dle časových možností i na letním MČR v Praze a MS Budapešti.
Také přislíbila svoji podporu v řešení nedostatku vhodných plaveckých bazénů pro reprezentační účely. Paní ministryně tak opět potvrdila svůj zájem o české plavání, který se již v loňském roce projevil podporou znovuzavedení povinné plavecké výuky do škol i zařazením plavání do ligy ZŠ o pohár ministryně.
ministryne.jpgministryne_2.jpgministryne_3.jpg
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish