ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

zmcr 2016 logo clankyPět mistrovských titulů si z republikového šampionátu v krátkém bazénu v Plzni odnášejí Barbora Závadová a Jan Šefl. Oba se tak co do počtu zlatých medailí stali nejúspěšnějšími účastníky zimního domácího mistrovství. Čtyř triumfů pak dosáhla Barbora Seemanová. V Plzni navíc padly od čtvrtka do neděle čtyři individuální české rekordy.
V neděli obohatila Barbora Závadová svou sbírku titulů o vítězství na 200 metrů prsa. Na své doplňkové trati si zlepšila osobní rekord na 2:27.48. V Plzni vyhrála všechny tři polohovky a závody na 200 metrů motýlek a prsa. Pětkrát se při individuálních startech v domácím bazénu v Plzni radoval také Jan Šefl. Jeho kořistí se dnes stala trať 100 metrů motýlek. Celkově vyhrál všechny motýlkářské tratě, stovku volným způsobem i polohově. Čtyřikrát vystoupila na nejvyšší stupínek Barbora Seemanová a třikrát Simona Baumrtová, Tomáš Franta a Jan Micka.
V poslední den šampionátu se podařilo vylepšit i dva dorostenecké rekordy. Barbora Seemanová završila svá skvělá vystoupení v Plzni čtvrtým zlatem, když vyhrála kraulařské tratě od padesátky až po čtyřstovku. Na dvoustovce jako první Češka plavala pod minutu a 56 sekund což znamenalo český rekord. K dorosteneckému rekordu na padesátce dnes přidala i dorostenecké maximum na stovce. Svůj dosavadní nejlepší čas posunula o setinu sekundy na 53.88 a jen 7 setin zaostala za 13 let starým českým rekordem Jany Myškové. Druhý dorostenecký rekord dnes přidal Marek Osina na dlouhé polohovce, na níž skončil druhý za vítězným Pavlem Janečkem v čase 4:14.12. Také on pokořil svůj vlastní nejlepší čs velmi těsně, přesně o 6 setin sekundy. Dorostenecký rekord také překonala Barbora Janíčková v disciplíně 100m znak a jeho nová hodnota je 0:59,98.
Na závěr pak ještě štafeta Komety Brno zaplavala český rekord na 4x 50 metrů volný způsob. Kometa s finišmanem Josefem Moserem dosáhla času 1:28.90.
Mistrovské tituly dnes získali ještě Simona Baumrtová (100 m znak), Tomáš Franta (100 m znak), Martina Elhenická (800 m volný způsob), Jan Kutil (200 m prsa) a ženská štafeta Bohemians Praha (4x 50 m volný způsob).
Na plzeňském šampionátu se celkem čtyřikrát podařilo překonat české rekordy v individuálních závodech. V pátek se o něj na polohovce na 200 metrů zasloužil Tomáš Havránek a v sobotu na 200 m volný způsob Barbora Seemanová, na 50 m znak Tomáš Franta a na kraulařské osmistovce Jan Micka.
Jan Šefl (Foto: Martin Sidorják)Barbora Závadová (Foto: Martin Sidorják)
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish