ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

zmcr 2016 logo clankyTřetí den Zimního mistrovství České republiky v Plzni se nesl ve znamení českých rekord. V průběhu finálového programu padly hned tři a celé trio Jan Micka, Barbora Seemanová a Tomáš Franta vylepšilo svá vlastní maxima. Jan Micka měnil rekordní tabulky na 800 metrů volný způsob, Barbora Seemanová na kraulařské dvoustovce a Tomáš Franta na 50 metrů znak. Rekord zaplavala i smíšená polohová štafeta Bohemians Praha.
Jan Micka útočil na české rekordy už ve čtvrtek na patnáctistovce a včera na kraulařské čtyřstovce, na níž mu chybělo 53 setin sekundy. Dnes se ale mohl radovat na trati 800 metrů volný způsob, na které dohmátl v čase 7:36.33 a svoje dosavadní maximum zlepšil o 1.26 sekundy. Po závodě svůj výkon Jan Micka zhodnotil následovně: „Moje motivace byla znásobená po včerejším vydařeném závodě na 400 metrů volný způsob, kdy jsem zaplaval skvělý čas. Dneska jsem si dal osobák na 200 metrů kraul, a tak jsem si na osmistovce opravdu věřil. Zaplaval jsem super čas a jsem i rád, že jsem plaval tak dobře.“
Barbora Seemanová v Plzni kraluje kraulařským tratím. Po mistrovských titulech na 50 a 400 metrů, ktteré ozdobila dorosteneckými rekordy, dnes přidala třetí zlato, a navíc i český rekord mezi dospělými. Šestnáctiletá plavkyně pražského Motorletu zaplavala čas 1:55.85 a ze svého předchozího rekordu, který zaplavala v říjnu také v Plzni, ubrala dalších 17 setin sekundy.
O třetí změnu v přehledu českých rekordů se postaral Tomáš Franta. Osmnáctiletý reprezentant z Chomutova stejně jako Seemanová překonal svůj rekord z říjnových Plzeňských sprintů. Svůj český rekord zkvalitnil o 6 setin sekundy a ode dneška má hodnotu 24.34.
Z rekordu se těší také smíšená polohová štafeta Bohemians Praha na 4x 50 metrů. Zasloužila se o něj časem 1:44.92 čtveřice Tomáš Havránek, Martina Moravčíková, Petr Novák a Anna Kolářová.
Prvenství dnes na šampionátu získali také Barbora Závadová (400 m polohový závod a 200 m motýlek), Simona Baumrtová (50 m znak), Jan Šefl (200 m motýlek), Martina Moravčíková (100 m prsa), Petr Bartůněk (100 m prsa), Josef Moser (200 m volný způsob).
Barbora Seemanová (foto Martin Sidorják)Jan Micka (foto Martin Sidorják)Tomáš Franta (foto Martin Sidorják)
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish