ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

zmcr 2016 logo clankyV Plzni dnes začalo Zimní mistrovství ČR v plavání. Na úvod se rozdělovalo sedm sad medailí, šest v individuálních závodech a jedna ve štafetě. V první den se dařilo favoritům a také Barboře Seemanové, která k titulu na 50 metrů volný způsob přidala i dorostenecký rekord.
Seemanová svedla ve finále nejkratší kraulařské tratě krásný souboj s českou rekordmankou Annou Kolářovou. Ta si svůj domácí nejlepší čas o 12 setin udržela, ale zlatá medaile připadla šestnáctileté Barboře Seemanová. Talentovaná plavkyně pražského Motorletu navíc zaplavala nový dorostenecký rekord 25.05, přičemž Kolářová za ní dohmátla o 10 setin sekundy později. I mezi muži byl v cíli velice těsný rozdíl. O výhře Matěje Vobořila výkonem 22.18 před Janem Šeflem rozhodlo 8 setin sekundy.
Jan Šefl ale dnes přece jen mistrovský titul získal, když ovládl polohový závod na 100 metrů časem 53.81. Za svým českým rekordem zaostal o 43 setin sekundy. Na stejné trati žen se sešlo velmi kvalitní startovní pole, v němž kralovala Barbora Závadová výkonem 1:00.76 před druhou Simonou Baumrtovou a Kristýnou Horskou.
Svůj prostor dostali v Plzni i vytrvalci, na které čekala nejdelší bazénová trať na 1 500 metrů volný způsob. O vítězích nebylo pochyb mezi muži i ženami, když prvenství získali Jan Micka (14:54.30) a Martina Elhenická (16:40.12).
Poslední medailovou radost úvodního dne šampionátu si užili domácí plavci ze Slávie VŠ Plzeň. Ve smíšené štafetě na 4 x 50 metrů brala zlato čtveřice Laudová, Šimáček, Štemberová a Šefl za výsledný čas 1:36.65.
V pátek jsou dopoledne na programu rozplavby a odpoledne 10 finálových disciplín.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish