ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

ms 2016 25 windsor clankyPo třech letech překonala v semifinále mistrovství světa ve Windsoru Lucie Svěcená český rekord na 50 metrů motýlek a bere za něj konečné třinácté místo. Nové české maximum má hodnotu 26.09 a svůj předchozí rekord posunula devatenáctiletá plavkyně o šest setin sekundy.
 
Lucie Svěcená postoupila do semifinále jako čtrnáctá a v boji finále si v celkovém pořadí o jednu příčku a devět setin sekundy polepšila. Na pokoření svého českého rekordu čekala tři roky od evropského šampionátu v Herningu, přičemž před třemi týdny nejlepší domácí čas v Brně vyrovnala. Hranici českého maxima posunula o šest setin sekundy na 26.09 a po Petru Bartůňkovi na 100 m prsa jako druhá z české výpravy na mistrovství světa změnila domácí rekordní tabulky.
Už po postupu mezi nejlepších šestnáct dávala Lucie Svěcená najevo svou radost a stejné to bylo i po semifinále a zaplavání českého rekordu. „Podařilo se mi zaplavat český rekord, takže jsem maximálně spokojená. Rekord jsem nečekala a k tomu ještě skvělé 13. místo.  Ani nevím, co bych ještě měl dodat.“
V pátek budou na startu rozplaveb, které začínají v 15:30, čtyři české reprezentantky. Simonu Baumrtovou čeká závod na 50 m znak, Martinu Elhenickou na 400 m volný způsob a Petra Chocová s Martinou Moravčíkovou poplavou 100 m prsa.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish