ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

thn SID 2463V pátek zamíří čtrnáct českých plavců na světový šampionát v krátkém bazénu do kanadského Windsoru. V Praze se krátce před odletem do zámoří setkala trojice reprezentantů Lucie Svěcená, Barbora Závadová a Jan Micka spolu s předsedou Českého svazu plaveckých sportů Petrem Ryškou se zástupci médií.
Prostřednictvím videa vstoupil do tiskové konference také reprezentační trenér Vlastimír Perna, který nastínil ambice, se kterými výprava českých plavců na mistrovství světa odjíždí. „Reálně budu spokojený se třemi závodníky v semifinále, tajný tip je pět semifinálových účastí a jedno finále," řekl Perna.
O finále by mohl bojovat zejména Jan Micka v závodu na 1500 metrů volný způsob. Micka byl nejlepším českým plavcem na olympijských hrách v Riu, kde mu těsně unikl český a nebyl daleko ani od postupu do finále. „Před dvěma týdny jsem se v bazénu necítil ideálně, ale srovnalo se to. Věřím, že bych mohl posunout hranici národního rekordu," poznamenal plavec pražského USK, který si po celou sezónu udržuje velmi kvalitní výkonnost.
Se změnou trenéra i přípravy se musela během podzimu vyrovnávat Barbora Závadová, která dokonce uvažovala, že by do Kanady nejela. Ale závody v Grazu ji přesvědčily, že by ve Windsoru mohla zaplavat kvalitní časy. „Po olympiádě v Riu jsem byla strašně zklamaná, ráda bych si spravila chuť. Samozřejmě, že bych do finále chtěla, hlavním cílem je ale čas, ze kterého budu mít radost," uvedla Závadová, která poplave celkem pět individuálních disciplín a největší naděje si dává na dlouhé polohovce.
Nejzkušenější členkou výpravy je třicetiletá prsařka Petra Chocová, naopak nejmladší stejně jako v Riu teprve šestnáctiletá Barbora Seemanová. "Těším se. Hlavně na dvoustovku kraul a pak na stovku. V poslední době jsem zlepšila obrátky a krátký bazén mě začal zase bavit," svěřila se jedna z nadějí českého plavání.
Mistrovství světa ve Windsoru je naplánované na šest dní od 6. do 11. prosince.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish