ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

thn Svecena LucieOsmý díl Českého poháru v plavání – Arena Cupu zavítal do moravské metropole na 48. ročník Velké ceny města Brna. Lucie Svěcená ozdobila mítink vyrovnaným vlastním českým rekordem na 50 metrů motýlek časem 26.15. Nesmírně kvalitní časy zaplavala na všech třech znakařských tratích Simona Baumrtová. Nejvíce vítězství, celkem čtyři, si odváží do Maďarska Zsuzsana Jakabos.
Lucie Svěcená vyhrála v Brně všechny motýlkářské závody – na 50, 100 i 200 metrů. Mladá reprezentantka měla ze svého vyrovnání českého rekordu na nejkratší motýlkářské trati velkou radost, protože od jejího posledního překonání domácího maxima uplynou za pár týdnů už tři roky. Naposledy měnila žatecká plavkyně rekordní tabulky na 50 motýlek při mistrovství Evropy v krátkém bazénu v roce 2013 v dánském Herningu. Po závodě na svůj facebookový profil mj. napsala: „Je to tam!!! Po třech letech, vyrovnaný český rekord na 50 motýl. Děkuji všem, co mi fandili a drželi palce. Je to pro mě ohromná radost a motivace do dalších bojů.“ Český rekord atakovala Svěcená i na dvojnásobné trati, na níž časem 58.27 zaostala za svým nejlepším českým výkonem historie jen o 24 setin sekundy. Svěcená tentokrát testovala svou připravenost před světovým šampionátem ve Windsoru i na dvoustovce, kterou plave jen velice zřídka. Svou výbornou formu potvrdila vítězstvím a osobním rekordem 2:11.74.
Tři triumfy si v Brně připsala také znakařka Simona Baumrtová. Před mistrovstvím světa se opět dostává do výborné pohody a její časy mají světové parametry. Bodově nejvýraznější výkon předvedla plavkyně Slávie Chomutov na dvousetmetrové trati. Za čas 2:04.74 získala 873 bodů. Jen o bod méně pak vynesla Baumrtové stovka za výkon 57.61. Padesátku pak ovládla v čase 27.61.
Příští mítink Českého poháru – Arena Cupu se uskuteční už příští víkend, kdy je na programu Velká cena Zlína. Závody budou posledním startem českých reprezentantů před mistrovstvím světa v kanadském Windsoru, které se koná ve dnech 6. – 11. prosince.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish