ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

Marek Osina zaplaval na otevřeném mistrovství Nizozemska v Hoofddorpu v krátkém bazénu dva české dorostenecké rekordy na 200 a 400 metrů polohově. Matěj Vobořil se na kraulařské stovce přiblížil na méně než půl sekundy limitu pro světový šampionát ve Windsoru. David Kunčar pak podtrhl výborné výkony brněnských plavců dvěma vítězstvími a jedním druhým místem.
V kvalitní konkurenci se v Nizozemsku nejlépe předvedl David Kunčar. Plavec, který do Komety přešel před čtyřmi lety z Kopřivnice, dokázal ve výborných časech dvakrát zvítězit. Výkonem 53.4é ovládl závod na 100 metrů znak a na dvojnásobné trati vyhrál časem 1:57.26. Ke dvěma prvenstvím ještě přidal druhé místo na nejkratší znakařské trati na 50 metrů, když zaplaval čas 25.00.
Výborně zaplaval i talentovaný Marek Osina, který dvakrát přepisoval tabulky českých dorosteneckých rekordů. Junior, který už má zkušenosti i s evropským šampionátem dospělých, nejprve ve finále na 400 metrů polohový závod časem 4:14.18 vylepšil o 65 setin svůj rekordní čas z loňského prosincového mistrovství Evropy v Netanji. Následně pak ve finále polohovky na 200 metrů znovu vylepšil český dorostenecký rekord, když dohmátl v čase 1:58.45. Ze svého předchozího domácího maxima ubral dalších 1.36 sekundy. V obou polohových závodech se mohl zároveň radovat ze stříbrné pozice.
V tvrdé konkurenci nizozemských sprinterů se neztratil ani Matěj Vobořil, který v královské disciplíně 100 metrů volný způsob zaplaval čas pod 49 sekund - 48,72. Tento výkon Vobořila přiblížil k limitu na MS v krátkém bazénu na začátku prosince v kanadském Windsoru. K limitu schází brněnskému plavci pouhých 43 setin.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish