ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

S blížícím se startem závodní sezóny se plavci vrhají do ostré fáze přípravy. Dvanáctka reprezentantů míří na dvoutýdenní soustředění do Jižní Afriky a Simona Baumrtová zahájila svou spolupráci s dánským týmem, se kterým se vydala připravovat na Floridu.
V Jižní Africe ve Stellenboschi se jako první objevili už o předchozím víkendu Barbora Závadová a Jan Micka společně s trenérem Jaroslavem Strnadem. Další desítka plavců odcestuje na jih černého kontinentu tento víkend. Tréninky povedou vedle Jaroslava Strnada ještě Jaroslava Passerová a reprezentační trenér Vlastimír Perna. Kromě už zmíněných Závadové a Micky se kempu ve Stellenboschi účastní také Martina Moravčíková, Petr Bartůněk, Jan Šefl, kteří patří do reprezentační skupiny A, a dále Roman Dmytrijev, David Kunčar, Tomáš Havránek, Martin Verner, Tereza Grusová, Věra Kopřivová a Martin Baďura.
Simona Baumrtová se v letošním roce rozhodla pro přípravu s dánskou hvězdou Mie Nielsen. Nejprve zamířila do Dánska, kde se přidala k její tréninkové skupině. Následně pak odcestovala na tréninkový kemp na Floridu. Od změny způsobu přípravy si slibuje kvalitnější výsledky a návrat na medailové pozice z významných plaveckých akcí.

Mie Nielsen

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish