ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

V Jihlavě pokračoval Český pohár v plavání – Arena Cup sedmým závodem, kterým byl tradiční AXIS Cup. Specifický bazén se šesti dráhami i tentokrát přinesl zajímavé výkony a čtveřici reprezentantů Martina Elhenická, Petra Chocová, Jan Micka a Jan Šefl po třech prvenstvích. Jan Micka navíc dosáhl v závodě na 1 500 m volný způsob časem 14:54.03 bodově nejkvalitnějšího výkonu AXIS Cupu. Obdržel za něj 860 bodů.
 
Jan Micka, který si z českých plavců vedl nejlépe na olympiádě v Riu, zvládá zatím velmi dobře i první závody sezóny v krátkém bazénu. Dařilo se mu už před třemi týdny na Plzeňských sprintech a na své kvalitní časy navázal v Jihlavě. Na AXIS Cupu vyhrál Micka kraulařskou dvoustovku (1:49.89), čtyřstovku (3:50.67) a už zmiňovanou patnáctistovku, která pro něj prakticky od začátku byla sólo závodem, stejně jako čtyřstovka.
Podobnou sbírku vítězství si odváží z Vysočiny také Martina Elhenická, která ovládla všechny kraulařské tratě od dvoustovky po osmistovku a také si připsala tři triumfy. Elhenické se nejvíce povedl závod na 800 metrů volný způsob, při němž dohmátla v čase 8:34.39.
Se třemi zlatými medailemi se vracejí domů také dvě stálice českého plavání. Petra Chocová, někdejší mistryně Evropy v krátkém bazénu, stále ovládá nejkratší prsařské tratě na 50 a 100 metrů a navíc přidala ještě vítězství na 50 metrů motýlek. Jan Šefl pak ze svého pestrého programu vytěžil první místa na 100 m motýlek, 100 m volný způsob a také v nejkratším polohovém závodě na 100 metrů.
Český pohár v plavání – Arena Cup pokračuje za dva týdny osmý dílem, kterým bude Velká cena Brna. 
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish