ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

Dlouhých 53 závodů čekal extrémní skokan do vody Michal Navrátil na vítězství v prestižní sérii Red Bull Cliff Diving World Series. Navrátil vyhrál ve Walesu v Prembrokeshire ve skocích z platformy umístěné ve výšce 27.5 metrů. Český skokan se v létě podrobil operaci kolena a měl tak tréninkový výpadek, o to je jeho triumf cennější.
V místě zvaném Modrá laguna v jihozápadním cípu Walesu se mělo původně skákat až v neděli, ale pro předpověď počasí se silným větrem se závod přesunul už na sobotu. Show nejlepších extrémních skokanů do vody sledovalo přímo na místě 2 800 diváků, kteří se dočkali vítězství českého „Supratila“, jak se Navrátilovi přezdívá podle jeho oblíbeného skoku v kostýmu Supermana.
Michal Navrátil za sebou nechal i velkého britského favorita Garyho Hunta, pro kterého byl start ve Walesu domácím závodem. Navrátil Hunta porazil o čtyři body. Český závodník se po třetím skoku dostal do vedení a v závěru dokázala ustát i tlak právě ze strany Hunta. Diváky ohromil i precizním provedením skoku armstand dive, kdy se odráží ze stoje na rukou. Po závodě Michal Navrátil na webu skokanské série neskrýval překvapení: „Vůbec jsem nic takového nečekal. Operace je vlastně ještě pořád čerstvá záležitost a měsíc jsem proto netrénoval. Chtěl jsem si tady při prvním závodě po chirurgickém zákroku otestovat, jak jsem na tom. Do plného tréninku jsem vrátil až před dvěma týdny. Náš fyzioterapeut Angy odvedl skvělou práci, když mi koleno stabilizoval a po prvním soutěžním skoku jsem se cítil velice dobře. Mohl jsem jít tedy do závodu naplno a soustředit se na svůj výkon. Jsem hrozně šťastný a navíc se mi podařilo pokořit i největšího favorita.“
V průběžném pořadí série se Michal Navrátil po svém premiérovém triumfu posunul na 4. místo.
RED BULL CLIFF DIVING WORLD SERIES – VELKÁ BRITÁNIE
1. Michal NAVRÁTIL                       Česká republika                    500.75 bodů
2. Gary HUNT                                 Velká Británie                        496.60 bodů
3. Andy JONES                              USA                                       473.85 bodů
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish