ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

Jan Micka uspěl i na druhém mítinku Světového poháru v plavání v Berlíně. V závodě na 1 500 metrů volný způsob si po výhře v úvodním podniku Světového poháru v Chartres připsal v německé metropoli 2. místo ve výrazně lepším čase než o víkendu ve Francii. V berlínském 25metrovém bazénu startoval i na čtyřstovce, na níž zopakoval 4. místo z Chartres. 
 
V Berlíně Jan Micka zlepšil na patnáctistovce svůj čas oproti prvnímu závodu v Chartres o 16 sekund, přesto ale jeho výborný výkon 14:40.17 na další prvenství nestačil. Micka skončil druhý, když ho téměř o 5 sekund porazil domácí Florian Wellbrock. Třetího Japonce Hiraie, se kterým se v Chartres přetahoval o vítězství, nechal za sebou o 11 sekund. „Celou dobu se mi patnáctistovka plavala dobře. Do kilometru jsem plaval bok po boku s Florianem, ale pak mi na 100 metrech uplaval a už jsem ho nedokázal stáhnout. Čas by ale o 16 sekund rychlejší než v Chartres, takže jsem spokojený,“ zhodnotil svůj výkon Jan Micka. Bilance českého rekordmana je skvělá, když si ze dvou závodů na nejdelší bazénové trati odnesl jedno první a jedno druhé místo. 
 
Jan Micka otestoval svou výkonnost krátce po olympiádě i na trati 400 metrů volný způsob. I na své doplňkové trati atakoval Micka stupně vítězů, aby nakonec obsadil čtvrtou příčku. Od bronzu dělilo plavce USK Praha něco málo přes dvě sekundy. Závod vyhrál Brit James Guy. 

 

 

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish