ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

oh 2016 rio clankyV druhý den plaveckých soutěží na olympiádě v Riu absolvovaly své rozplavby na stometrové trati znakařka Simona Baumrtová a prsařka Martina Moravčíková. Obě se do Ria dostaly na těchto tratích až na dodatečnou nominaci Mezinárodní plavecké federace FINA. Baumrtové na 100 m znak chybělo k postupu do semifinále jen 19 setin sekundy. Moravčíková skončila pětadvacátá.
Do semifinále postupuje nejrychlejších šestnáct z rozplaveb a Simona Baumrtová obsadila první nepostupové místo. Na sedmnácté pozici zaplavala čas 1:01.08 a k účasti v semifinále jí scházelo jen 19 setin sekundy. V Riu se představí ještě na krátké polohovce a na 200 metrů znak, kde bude také útočit na semifinále.
Mezi šestnáctku semifinalistek se nevešla ani Martina Moravčíková, kterou dál nepustil čas 1:08.50, který byl o tři desetiny rychlejší než v květnu na mistrovství Evropy v Londýně. V Riu byl její čas 25.nejrychlejším. Větší naděje na lepší umístění si dává ve své hlavní disciplíně, kterou je 200 metrů prsa.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish