ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Po absolvování týdenního soustředění v brazilském městě Aracaju a několika dnech finálního ladění přímo v dějišti olympijských her v Riu startuje pro české plavce olympiáda sobotními úvodními rozplavbami. Do hry se dostane ze sedmičky plavců čtveřice Lucie Svěcená, Barbora Závadová, Pavel Janeček a Jan Micka.
Nejvíce nadějí vkládá česká výprava do startu Barbory Závadové na 400 metrů polohový závod. Nejprve jsou na programu rozplavby, z nichž se postupuje přímo do finále, které je na programu ve večerním finálovém bloku. Právě na této trati se podařilo Barboře Závadové projít před rokem na mistrovství světa v Kazani do finále. Olympijský závod je ale mnohem náročnější po psychické stránce i z hlediska konkurence. Barbora Závadová poplave v Riu i krátkou polohovku, ale právě delší z obou tratí pokládá za svou hlavní disciplínu.
Jan Micka má svou hlavní disciplínu, kterou je závod na 1 500 metrů volný způsob, na programu až ve druhé polovině následujícího týdne. Už dnes ale nastoupí na kraulařské čtyřstovce. Český rekordman na této trati už dokázal uspět i při závodech Světového poháru a určitě ze sebe vydá maximum.
Závadová i Micka už mají za sebou olympijskou zkušenost z Londýna 2012. Svěcená s Janečkem dnes zažijí olympijskou premiéru. Svěcená se během sezóny na 100 metrů motýlek neustále zlepšovala a jarní měsíce jí přinesly i splněný A limit a tím účast v Riu. Janeček o limit na dlouhé polohovce usiloval po celé nominační období, ale A limit se mu pokořit nepodařilo. Byl ale dodatečně vybrán Mezinárodní plaveckou federací FINA na základě kvalitního B limitu.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish