ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

oh 2016 rio clankyOlympiáda v Riu začíná přesně za 10 dní a čeští plavci už dorazili do Brazílie. Bazénoví plavci a s nimi i dálková plavkyně Jana Pechanová ale v Riu na letišti přestoupili do jiného letadla a po cca dvou a půl hodinách zamířili do města Aracaju. Právě tady absolvují aklimatizaci a závěrečnou přípravu před startem olympijských soutěží.
Plavci jsou mezi prvními sportovci, kteří se zapojí do programu olympijských her v Riu. Jejich soutěže začínají už v neděli 6. srpna, tedy pouhý den po zahájení her. I proto odcestovali do dějiště olympiády mezi prvními, když se ve speciálu vypraveném z vojenského letiště v Praze Kbelích potkali i s reprezentanty ve vodním slalomu.
Po přistání v Riu ale nabrali směr sever a přesunuli se do Aracaju, města ležícího mezi Salvadorem a Recife na břehu Atlantiku. V Aracaju ladí formu Simona Baumrtová, Martina Moravčíková, Lucie Svěcená, Barbora Seemanová, Barbora Závadová, Pavel Janeček, Jan Micka a dálková plavkyně Jana Pechanová, kterou čeká závod na 10 kilometrů ve druhé polovině her po skončení soutěží v bazénovém plavání. Poslední členky plavecké výpravy, synchronizované plavkyně Soňa Bernardová a Alžběta Dufková se vydají do Ria až s další částí olympijské výpravy.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish