ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Radostnou zprávu se dnes dozvěděly české plavkyně Simona Baumrtová a Martin Moravčíková. Na olympijských hrách v Riu poplavou i stometrové tratě – Simona Baumrtová 100 m znak a Martina Moravčíková 100 m prsa. Obě už měly jistý start na dvoustovce a Baumrtová i na krátké polohovce, a s B limitem je Mezinárodní plavecká federace FINA doplnila do startovních listin i na stometrových tratích.
Simona Baumrtová měla start v Riu jistý na znakařské dvoustovce a krátké polohovce a tajně doufala, že by se i bez splněného A limitu mohla vejít mezi „vyvolené“, které donominuje FINA. Dlouhodobé kvalitní výsledky i zaplavaný hodnotný výkon na 100 m znak přinesly Baumrtové další olympijský start. Získání místa na stometrové trati ale provázelo složité martyrium. O podrobnosti se podělila Simona Baumrtová: „Když jsem zjistila, že jsem na stovku nejdřív nebyla nominovaná, tak to byla pro mě velká rána. Především kvůli tomu, že přes všechna kritéria byly dvě holky s horším přihlášeným časem vybrané na 100 metrů znak a já ne. Viděla jsem v tom velkou nespravedlnost a trvalo pár hodin, než jsem se s tím dokázala vyrovnat. Ale zkoušela jsem psát na svaz, reprezentačnímu trenérovi, aby mi alespoň sdělili důvod toho rozhodnutí. Oni pak včera napsali na FINA o pokus o doplnění, a dnes mi volal pan trenér Perna s tak ´peckózní´ zprávou. Mám z toho velkou radost a těší mě, že po roce a půl, kdy jsem byla kousíčky za limitem, poplavu na olympiádě i stovku.“
O limity na obou prsařských tratích usilovala Martina Moravčíková. Na dvoustovce zazářila na mistrovství Evropy v Londýně výrazným zlepšením českého rekordu a také splněným A limitem. Na stovce jí limit neustále utíkal, ale i tak se do Ria na této trati podívá. Na olympiádě se tak může těšit celkem na tři disciplíny.
Simona Baumrtová i Martina Moravčíková se totiž v olympijském bazénu představí i v ženské polohové štafetě na 4x 100 metrů.

PŘEHLED ČESKÝCH PLAVCŮ A DISCIPLÍN NA OH 2016
Simona BAUMRTOVÁ          100 a 200 m znak, 200 m polohový závod, polohová štafeta 4x 100 m
Martina MORAVČÍKOVÁ      100 a 200 m prsa, polohová štafeta 4x 100 m
Barbora SEEMANOVÁ         200 m volný způsob, polohová štafeta 4x 100 m
Lucie SVĚCENÁ                   100 m motýlek, polohová štafeta 4x 100 m
Barbora ZÁVADOVÁ            200 a 400 m polohový závod
Pavel JANEČEK                    400 m polohový závod
Jan MICKA                            400 a 1 500 m polohový závod
Jana PECHANOVÁ               10 km
Soňa BERNARDOVÁ            synchronizované plavání / duet volné sestavy, duet technické sestavy
Alžběta DUFKOVÁ               synchronizované plavání / duet volné sestavy, duet technické sestavy
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish