ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

2016 hoorn wjowscMistrovství Evropy v dálkovém plavání skončilo v nizozemském Hoornu závody na 25 kilometrů mužů i žen. Matěj Kozubek zajistil české výpravě nejlepší umístění na celém šampionátu, když doplaval na 7. místě. V ženské kategorii skončila Lenka Štěrbová na 10. pozici.
Matěj Kozubek začal maratónskou trať velice odvážně a na prvních mezičasech se držel na špici a v některých fázích závodu se ocitl i na vedoucí příčce. Po skvělých úvodních deseti kilometrech si mírně pohoršil, a ve druhé polovině trati se pohyboval na sedmém místě, které kontroloval až do cíle. Za medailovými pozicemi zaostal plavec Bohemians Praha o 5 minut. Kozubkova 7. příčka je nejlepším umístěním českého reprezentanta na letošním mistrovství Evropy v dálkovém plavání.
Mezi ženami dokončila závod jen Lenka Štěrbová, když Silvie Rybářová ještě před desátým kilometrem ze závodu odstoupila. Štěrbová prožila podobný závod jako Kozubek. V první polovině závodu se několikrát objevila na mezičasech na prvním místě, aby se v závěru propadla na konec první desítky a skončila desátá.
Tituly mistrů Evropy získali Martina Grimaldi z Itálie a Francouz Axel Reymond.
ME V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ
5 KM
ŽENY
1. Martina GRIMALDI            Itálie
2. Olga KOZYDUB               Rusko
3. Caroline JOUISSE            Francie
10. Lenka ŠTĚRBOVÁ        ČR

MUŽI
1. Axel REYMOND               Francie
2. Matteo FURLAN               Itálie
3. Edoardo STOCHINO         Itálie
7. Matěj KOZUBEK               ČR

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish