ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

logo mej clankyV Hódmezővásárhely se na juniorském mistrovství Evropy v plavání představili v dnešním finálovém programu dva čeští reprezentanti a další dva postoupili do finále.
Marek Osina obsadil na krátké polohovce šesté místo časem 2:04.25. Od medaile dělily plavce Komety Brno téměř tři sekundy. Vyhrál Joe Litchfield z Velké Británie. Barbora Janíčková v semifinále překonala rekord ČR dorostu výkonem 0:29,15 a ve finále skončila na znakařské padesátce sedmá časem 29.27. K medaili scházelo brněnské plavkyni 74 setin sekundy.
Cestu do finále si přes rozplavby a semifinále proklestili na 200 metrů volný způsob Barbora Seemanová a na stejné distanci znak Tomáš Ludvík. Seemanová, která včera získala na stovce stříbrnou medaili, byla nejprve s přehledem druhá v rozplavbách a večer kontrolovala třetím časem 1:59.58 i postup do finále. Tomáš Ludvík plaval semifinále společně s Tomášem Frantou, který ráno v rozplavbě vylepšil vlastní dorostenecký rekord na 2:01.29. Postup do finále ale Frantovi těsně unikl, když mezi semifinalisty skončil devátý. O jednu příčku lépe a tím i postup do finále zvládl semifinále Tomáš Ludvík v dalším zlepšení českého dorosteneckého maxima až na 2:00.49.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish