ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

logo mej clankyPrvním dnem začalo v maďarském Hódmezővásárhely juniorské mistrovství Evropy v plavání. Z českých reprezentantů se podle očekávání nejvíce dařilo dvojici Barbora Seemanová, Tomáš Franta, když oba ve svých úvodních disciplínách postoupili nejprve do semifinále a z něho pak do finále. Franta navíc překonal na znakařské stovce český rekord.
Barbora Seemanová v posledních týdnech září, když si přivlastnila české rekordy na 100 i 200 metrů volný způsob. O víkendu při Letním MČR v Pardubicích ještě vlastní rekordní čas na dvoustovce ještě vylepšila a do Maďarska odcestovala ve výborné formě. Svou dobrou pohodu potvrdila hned v první den na trati 100 metrů volný způsob. V dopoledních rozplavbách obsadila 4. místo časem 55.84 a odpoledne v semifinále si zlepšením na 55.17 zajistila postup do čtvrtečního finále z první pozice.
Ve skvělých výkonech letošní sezóny pokračuje znakař Tomáš Franta. Chomutovský mladík prošel z rozplaveb na 100 metrů znak výkonem 55.67 jako šestý. Odpoledne se prezentoval vynikajícím časem 55.22, který je novým českým rekordem dospělých. Své dosavadní maximum překonal o 16 setin sekundy a mezi postupujícími do finále byl šestým nejrychlejším.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish