ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

První červencový víkend patří v Pardubicích od pátku do neděle Letnímu mistrovství České republiky v plavání. Do pardubického bazénu se vrací domácí šampionát opět po třech letech. Pro reprezentanty je poslední příležitostí ke splnění olympijských limitů, přičemž pouze A limit dává téměř jistotu účasti v Riu. Mistrovství je současně 5. závodem Arena Cupu – Českého poháru v plavání. Třídenní program vyvrcholí nedělním večerním finálovým blokem, který od 18:55 vysílá přímým přenosem kanál ČT sport.
Limit A pro olympiádu má splněno šest plavců. Barbora Závadová pro obě polohové závody, Jan Micka na čtyřstovce a patnáctistovce volný způsob, Lucie Svěcená na 100 m motýlek, Martina Moravčíková na prsařské dvoustovce, Simona Baumrtová na 200 m znak a krátkou polohovku a Kristýna Horská také na 200 m polohově. Právě na krátké polohovce se stále bojuje, kdo pojede ro Ria. Pro jednu zemi jsou v každé disciplíně vyčleněna pouze dvě účastnická místa a vůbec poprvé se v historii českého plavání stalo, že limit A splnily tři plavkyně. O účasti rozhoduje kvalitnější čas, který momentálně posouvá na této trati do olympijského závodu Závadovou s Baumrtovou. Právě v Pardubicích se ale sestava dvojice pro krátkou polohovku může změnit.
V Pardubicích se představí kompletní česká špička. Čtvrtý z květnového mistrovství Evropy v Londýně Jan Micka v Pardubicích nepoplave nejdelší bazénovou trať na 1 500 metrů a nastoupí do závodů na 200, 400 a 800 metrů volný způsob. Barbora Závadová …… Simona Baumrtová stále usiluje o A limit celkem ve třech disciplínách, když se stále snažit přidat ke svým dvěma limitům i požadovaný čas na 100 metrů znak. Šanci na A limit stále mají i další plavci jako například Jan Šefl (100 m motýlek), Pavel Janeček (oba polohové závody) nebo Petra Chocová s Martinou Moravčíkovou na 100 m prsa.

Program Letního MČR:
Pátek 1. 7.                             9:00         rozplavby               16:00       finálový blok
Sobota 2. 7.                          9:00         rozplavby               16:00       finálový blok
Neděle 3. 7.                          9:00         rozplavby               16:30       finálový blok A
                                                                                             18:55       finálový blok B (přímý přenos ČT sport)
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish