ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

Simona Baumrtová si za další závodní test před olympiádou v Riu zvolila mítink Trofeo Sette Colli v Římě. Elitní znakařka se vedle všech znakařských tratí představila i na krátké polohovce. Nejvíce se Baumrtové z pohledu umístění dařilo na znakařské stovce, na níž obsadila čtvrtou příčku. Chomutovská plavkyně útočila na této trati i na A limit pro olympijské hry, ale zaostala za ním o necelé půl sekundy. Na padesátce skončila šestá a na dvoustovce a na 200 m polohově absolvovala pouze rozplavby.
Pro olympiádu v Riu má Simona Baumrtová splněny A limity na 200 m znak a krátkou polohovku už z loňského roku a stále se snaží mít jistotu olympijské účasti i na znakařské stovce. V Římě výborně zvládla rozplavbu, když do finále postupovala druhým časem. Svým výkonem 1:01.72 se A limitu přiblížila na 47 setin sekundy. Ve finále ale zaplavala čas o 19 setin horší a limit si ani tentokrát domů neodvezla. Poslední příležitost k jeho překonání bude mít o víkendu na republikovém šampionátu v Pardubicích. Finále v Římě vyhrála Kanaďanka Kylie Masse časem 59.66.
Na Trofeo Sette Colli, kde se tradičně schází kvalitní konkurence, nemohla Baumrtová chybět ani na dalších znakařských tratích. Na sprinterské padesátce se do finálové osmičky kvalifikovala čtvrtým výkonem 28.68. Ve finále zaplavala prakticky stejně a čas 28.70 stačil na šesté místo. I na nejkratší trati vládla Kylie Masse, která se jako jediná dostala pod 28 sekund.
Na závěr programu ještě Simona Baumrtová zvládla rozplavby na tratích 200 m znak a polohově. Na znakařské dvoustovce dosáhla třetího výkonu 2:13.62 a na polohovce dohmátla v čase 2:16.82 a obsadila šesté místo. Do finálových závodů už česká reprezentantka nenastoupila.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish