ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

Dva týdny po mistrovství Evropy v Londýně pokračoval čtvrtým kolem Český pohár v plavání – Arena Cup. V pražském Podolí se uskutečnil tradiční mítink Praha 2016. Nejkvalitnější časy plaval Jan Micka, který si připsal tři vítězství. Výrazně na sebe upozornila i Barbora Seemanová, která překonala na 200 m volný způsob český rekord a jen těsně jí unikla účasti na olympiádě v Riu.
Jen 51 setin sekundy scházelo Barboře Seemanové, aby splnila olympijský A limit. Teprve šestnáctiletá plavkyně z pražského Motorletu předvedla na 200 metrů volný způsob skvělý výkon a časem 1:59.47 se jako první česká plavkyně dostala na této trati pod 2 minuty. Seemanová překonala o 74 setin sekundy půl roku starý český rekord Simony Baumrtové z Amsterdamu. Kořistí Seemanové se stal i závod na poloviční trati, na níž si zlepšila osobní maximum o více než půl sekundy na 55.46, což znamená nový dorostenecký rekord, když za tím seniorským Anny Kolářové zaostala o pouhé dvě desetiny sekundy.
Jan Micka plaval ve svém „domácím“ bazénu, protože právě v Podolí trénuje a USK Praha, jehož je členem, mítink Praha 2016 pořádá. Čtvrtý z osmistovky na evropském šampionátu v Londýně si připsal tří vítězství, když ovládl tratě na 200, 400 a 1 500 metrů volný způsob. Tabulkově předvedl nejkvalitnější čas na patnáctistovce, když dohmátl v čase 15:05.76, za který získal 889 FINA bodů.
Arena Cup Český pohár v plavání 2016 má za měsíc na programu pátý závod, kterým je Letní mistrovství ČR v Pardubicích ve dnech 1. – 3. července.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish