ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

thn horska kristynaJen týden po mistrovství Evropy v Londýně se početná výprava českých plavců vydala na mítink Swim Festival 2016 do norského Bergenu. Vedle několika cenných vítězství, přinesly závody také další splněný olympijský A limit. Zasloužila se o něj Kristýna Horská na krátké polohovce časem 2:14.13.
Na trati 200 m polohově skončila Kristýna Horská na 3. místě za vítěznou Katinkou Hosszú a druhou Barborou Závadovou. Důležitější než umístění ale byl pro Horskou dosažený čas 2:14.13, kterým o 13 setin sekundy splnila A limit pro olympiádu v Riu. Poprvé v historii českého plavání se stalo, že pro jednu disciplínu mají splněný limit tři plavkyně. V olympijském bazénu ale mohou za každou zemi startovat v jedné disciplíně pouze dva reprezentanti s nejlepšími zaplavanými časy. V národním pořadí tak zatím vede Barbora Závadová před Simonou Baumrtovou. Kristýna Horská je zatím třetí a musí doufat v další zlepšení. Čas prozatím druhé Baumrtové je 2:14.06.
Češi si odvážejí z Norska i několik vyhraných závodů. Lucie Svěcená na 100 metrů motýlek porazila v čase 58.62 i hvězdnou Katinku Hosszú z Maďarska a jen 8 setin sekundy zaostala za vlastním českým rekordem. Jan Šefl zvítězil na poloviční nejkratší motýlkářské trati výkonem 23.92. Pavel Janeček vyhrál krátkou polohovku za 2:02.74 a Tomáš Havránek 200 m motýlek časem 1:58.27.

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish