ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

me2016 london clankyNedělní ráno znamenalo pro české plavání poslední šanci přidat na mistrovství Evropy v Londýně další finálovou účast. Podařilo se. Do finále se pátým nejrychlejším časem v rozplavbách 4:04.25 dostala polohová štafet žen na 4x 100 metrů ve složení Baumrtová, Moravčíková, Svěcená, Kolářová.
Štafetu rozjížděla znakařka Simona Baumrtová, která před dvěma dny vynechala závod na 50 metrů. Moravčíková „přebírala štafetu“ na druhé pozici a následně na prsařském úseku vytáhla českou čtveřici do vedení, které pak motýlkářka Lucie Svěcená a kraulařka Anna Kolářová udržely až do cíle. Simona Baumrtová byla po doplavání směrem ke svému výkonu kritická. „Bylo to pomalu rozjeté. Chtěla jsem štafetu rozjet rychleji. Plán byl plavat, co to půjde.“ Optimističtěji nahlížela na výsledek z rozplavby Martina Moravčíková. „Nebála jsem se toho. Holky odvedly velký kus práce a důležitý je potup do finále. Uvidíme, každopádně odpoledne se mi plave lépe.“ Pozitivní myšlenky měla v hlavě i Lucie Svěcená. „Dala jsem do toho všechno. Plavalo se mi lépe než při finále stovky. Štafetu mám ráda a vždycky si ji užívám.“
Další čeští plavci zůstali v neděli v rozplavbách. Nejlépe skončil na 12. místě na dlouhé polohovce Pavel Janeček. Časem 4:20.52 zaostal za svým českým rekordem i olympijským A limitem.
Finálový program začíná v Londýně v 17 hodin českého času. Petra Chocová poplave finále na 50 m prsa v 17:12 a štafeta žen završí české účinkování na evropském šampionátu v 18:06.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish