ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

me2016 london clankyPředposlední den evropského šampionátu v plavání v Londýně začal dopoledními rozplavbami a třemi českými postupy do semifinále. Radují se Petra Chocová a Martina Moravčíková na trati 50 m prsa a také na 200 metrů motýlek Barbora Závadová. Všechny tři čeká boj o postup mezi elitní osmičku ještě dnes večer.
Petra Chocová se před čtyřmi lety v Debrecínu stala na nejkratším prsařském sprintu mistryní Evropy. V rozplavbě v Londýně dosáhla času 31.41 a do semifinále prošla jako devátá. „Jsem spokojená, protože je letošní nejlepší čas, což byl můj takový malý první cíl. Úplně jsem se necítila, měla jsem víc záběrů, než jsem chtěla. Nebylo to sice ono, ale ten čas mě překvapil.“ Spolu s Chocovou jde do semifinále i se třináctým časem 31.70 Martina Moravčíková. „Je to o kousíček můj nejlepší letošní čas, ale osobák je 31.45,“ řekla Moravčíková, která po včerejším finále na dvoustovce vstřebávala únavu. „Vyplavala jsem se, byla jsem hodinu a půl na dopingovce a usnula jsem kolem 21:45, takže dobré.“
Po startech na obou polohovkách se do bazénu „vrátila“ Barbora Závadová ve své doplňkové disciplíně 200 metrů motýlek a podařilo se jí dostat do semifinále. Mezi postupujíc í šestnáctku proklouzla jako poslední časem 2:13.25. „Je to vteřinu za mým osobním rekordem, což je takové smutnější. Ale zase to není tak zlé. Plavu stejně jako před dvěma lety v Berlíně, takže takové nic neříkající. První stovka se mi šla dobře, ale pak v té druhé jsem začala trošku zmatkovat a dělat moc záběrů. Chtěla jsem do toho kopnout, ale spíš než silově jsem do toho šla frekvenčně a to byla chyba. To mě unavilo a ke konci už mi chyběly síly,“ zhodnotila možná až příliš kriticky svůj výkon Barbora Závadová.
Sobotní finálový program začíná v 17:00 českého času.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish