ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

me2016 london clankyVečerní program druhého dne mistrovství Evropy v plavání v Londýně nabídl další českou účast ve finále. Simona Baumrtová bojovala na 200 m znak a ve svém letošním nejlepším čase 2:10.57 si doplavala pro výborné 5. místo. Prsařky Petra Chocové s Martinou Moravčíkovou na stovce skončily v semifinále na 11. a 14. pozici. Na krátké polohovce obsadil Pavel Janeček třináctou příčku.
 
Z rozplavby i semifinále postupovala Simona Baumrtová s dobrým pocitem a stejné dojmy mohla mít i z finálového závodu. V polovině dvousetmetrové trati sice obracela jako osmá, ale v závěru měla dostatek sil, aby se vyhoupla na velmi kvalitní páté místo. Její umístění je zatím nejlepším českým výsledkem na londýnském šampionátu. Chomutovská plavkyně pátou příčku zopakovala svůj výkon z ME v Berlíně 2014. Časem 2:10.57 zaostala za bronzovou medailí o 1.33 sekundy. Po závodě pak neskrývala úsměvy. „Já jsem moc spokojená, akorát mě moc mrzí technické chyby typu narážení do dráhy. Myslím, že to mě trochu zbrzdilo. Ten výsledek je super. Já si myslím, že každý, kdo plave finále, tajně doufá, že to třeba spadne. Já jsem věděla, že ty dvě holky budou hodně rychlé. Pak to bylo otevřené. Vyhnila jsem jako vždycky, ale zbyly síly. Bylo to v pohodě, byl to dobře zvládnutý závod. Jsem ráda, že je to znova pod áčkovým limitem na olympošku, za to jsem moc ráda. Myslím, že jsem mohla skončit osmá, jsem pátá, takže super. Forma je dobrá. Je to super čas a můžu se zítra těšit na stovku,“ shrnula své počínání ve finále Simona Baumrtová. Zlato získala Katinka Hosszú z Maďarska. Stříbro pak Ukrajnka Daryna Zevina a bronz Matea Samardžič z Chorvatska.
Ze dvou českých semifinalistek na 100 m prsa byla úspěšnější Petra Chocová, která si časem 1:08.35 zajistila 11. místo. „Ráno mě trošku totálně zničilo. Bylo mi hrozně špatně.  Ve vodě jsem se chytla od prvního záběru, netuhla jsem tolik. Jelo se mi to parádně a je to letošní nejlepší výkon.“ Martina Moravčíková byla o 45 setin sekundy pomalejší a skončila 14.
Pavel Janeček bere po semifinále krátké polohovky 13. místo. Ráno vylepšil český rekord, ale večer už tak spokojený nebyl, když zaplaval čas 2:02.37. Za rekordem z rána zaostal o 65 setin sekundy. „Všechno bylo špatně od začátku, myslel jsem, že jedu na čas 2:01, 2:02, pak jsem viděl výsledek a vůbec jsem to nechápal, nevěřil, je to fakt hrůza. Tohle si tady nemůžu dovolit, tady musím jezdit osobáky. Tohle je hodně za očekáváním. Netuším, co se nepovedlo. Rozjel jsem trochu pomaleji první stovku, pak mi přišlo, že zrychluju, ale asi ne. Jsem sice třináctý, ale s tímhle časem bych měl být poslední.“
200   M ZNAK
1              Katinka HOSSZÚ                   Maďarsko                             2:07.01
2              Daryna ZEVINA                     Ukrajina                                2:07.48
3              Matea SAMARDŽIČ              Chorvatsko                           2:09.24

5              Simona BAUMRTOVÁ          ČR                                         2:10.57
   
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish