ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

me2016 london clankyDnes začalo v Londýně v prostředí známém z olympijských her 2012 mistrovství Evropy v plaveckých sportech. Úvodní den otevřela kvalifikace závodu jednotlivkyň v synchronizovaném plavání, v níž nechyběla ani česká reprezentantka Eliška Skácalová. Při své premiéře na evropské scéně skončila na 16. místě a do finále nepostoupila.
Na předchozích šampionátech startovala v kategorii sólo Soňa Bernardová, která se soustředí na soutěž dvojic po boku Alžběty Dufkové. Příležitost tak v kategorii jednotlivkyň dostala 21letá Eliška Skácalová. Oproti mistrovství Evropy 2014 v Berlíně se změnil formát závodu, když odpadl technický program a z volného programu se postupuje přímo do finále.
Eliška Skácalová ve dvacetičlenném startovním poli obsadila 16. místo, přičemž do finále se kvalifikovalo 12 nejlepších.  Česká synchronizovaná plavkyně z Tesly Brno získala 72.2000 bodů.
Z vedoucí pozice jde do finále 30letá Ruska Natalia Iščenko. Na druhé příčce je Anna Vološyna z Ukrajina třetí pak Italka Linda Cerruti. Finále je na programu zítra odpoledne. Už dopoledne nastoupí ve volném programu dvojic, který je kvalifikací pro finále, Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou.

SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ
SOUTĚŽ JEDNOTLIVKYŇ – VOLNÁÝ PROGRAM
1              Natalia IŠČENKO                  Rusko                    95.9667
2              Anna VOLOŠYNA                 Ukrajina                 92.8000
3              Linda CERRUTI                     Itálie                       90.1000
16            Eliška SKÁCALOVÁ             ČR                          72.2000
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish