Seemanova BV Eindhovenu vyvrcholilo úvodní semifinálové utkání letošního ročníku International Swimming League ISL, a i v průběhu druhého dne se zrodil úspěch pro české plavání. Na výhru Simony Kubové ze znakové padesátky navázala Barbora Seemanová na trati 200 metrů volný způsob skvělou druhou příčkou. Na kraulové stovce navíc přidala Seemanová týmu Iron šesté místo. Simona Kubová si přenesla pozitivní naladění z prvního dne i do druhé půlky utkání a týmu Energy Standard získával cenné body za čtvrté místo na znakové stovce a sedmou pozici ve skins na 50 metrů znak.

Barbora Seemanová předvedla na kraulové dvoustovce neskutečně bojovný výkon a opětovně ukázala, že právě tato trať její nejsilnější disciplínou. Siobhan Haughey si plavala tak trochu vlastní závod, když už v polovině závodu vedla o více než dvě sekundy a suverénně vyhrála. Za ní se ale na dalších příčkách odehrávala úžasná podívaná. Seemanová byla po první padesátce čtvrtá a postupně se prokousávala stále výš. Na stovce se dotahovala na v té chvíli druhou Janju Segel a stejně tomu tak bylo i před závěrečnými dvěma bazény. Poslední padesátku zvládla česká mistryně Evropy fantasticky a v cíli dohmátla jako druhá v čase 1:55.03, což bylo o 12 setin dříve než třetí Janja Segel. Vyrovnanost závodu dokazuje i fakt, že plavkyně na druhém až šestém místě se vešly do 4 desetin sekundy.

Výborný závod zažila Barbora Seemanová i na 100 metrů volný způsob, který také vyhrála Siobhan Haughey, když za sebou těsně nechala i jednu z největších světových hvězd Sarah Sjöström. Seemanová dosáhla času 52.65, který je jen 34 setin za českým rekordem, a obsadila 6. místo, jen o setinu za pátou Natalií Hinds. Během druhého dne získala Seemanová 10 bodů a za celé utkání přinesla svému týmu Iron 14 bodů.

Simona Kubová šla do druhé poloviny utkání povzbuzená dělenou výhrou ze znakové padesátky z prvního dne. A moc nechybělo, aby přidala do své sbírky i ve prospěch týmu Energy Standard další pódiové umístění. Na 100 metrů znak se po celý závod pohybovala mezi nejlepšími a až mohutný závěr soupeřek odsunul mnohonásobnou českou rekordmanku na 4. místo. Časem 57.55 zaostala za třetí Maaike de Waard jen o 9 setin sekundy a pro svůj tým vybojovala důležitých 5 bodů. Znakovou stovku vyhrála Ali Deloof.

Pro závěrečné skins byla tentokrát pro ženský závod vybrána trať 50 metrů znak a tím se otevřela pro Simonu Kubovou příležitost k dalšímu startu. V prvním kole disciplíny, která se plave vyřazovacím způsobem na tři kola, se Kubová objevila v cíli v čase 26.75, kterým skončila na 7. místě a do další fáze nepostoupila. I tak pro svůj tým vyplavala další 2 body. V součtu obou dnů pak česká znakařka nasbírala pro tým Energy Standard 16 a půl bodu.

Utkání vyhráli Cali Condors s náskokem 12.5 bodu před týmem Simony Kubové Energy Standard, kterému se o 4.5 bodu podařilo snížit náskok Kondorů z prvního dne, ale na vítězství v utkání to nakonec bylo málo. Třetí skončila sestava DC Trident a čtvrtí Iron s Barborou Seemanovou.