ODM2024 banner 2

micka douhaKraulař Jan Micka opět předvedl na Světovém poháru skvělý výkon a získal další medailové umístění. V katarském Dauhá při svém prvním startu zopakoval na 400 metrů volný způsob 3. místo z říjnového závodu v Budapešti. Podzimní mítinky Světového poháru se výjimečně plavou vzhledem k plnění olympijských limitů pro Tokio v padesátimetrovém bazén a Micka zaostal v Dauhá výkonem 3:50.20 necelé dvě sekundy za svým českým rekordem.

Jan Micka prošel do finále ze sedmého místa v rozplavbě, ale boj o medaile měl v jeho podání jiné parametry. Český rekordman ukázal své kvality a dlouhou dobu se přetahoval s Ukrajincem Romančukem o vedení. O rozdělení medailových pozic se rozhodovalo na poslední stovce, na níž nekompromisně zaútočil Litevec Danas Rapšys, který vyhrál na této trati všechny letošní závody Světového poháru. Micka na Rapšyse ztratil 2.23 sekundy a Romančuk byl rychlejší o 74 setin sekundy. „Plavalo se mi skvěle. Prvních 200 metrů jsem napálil a plaval na prvním místě. Poté kluci začali zrychlovat a ke konci závodu mě předjeli. Jelikož jsme se na tyhle závody nepřipravovali, tak jsem s časem i výsledkem hodně spokojený. Zítra mě čeká 1500 metrů kraul a byl bych rád, kdybych celý závod odjel s takovým odhodláním a touhou, abych se co nejvíc přiblížil k osobnímu rekordu. Tak uvidíme,“ zhodnotil své první vystoupení v Dauhá a nastínil i svůj záměr pro zítřejší patnáctistovku.

V Dauhá startují ještě Anna Kolářová a Sebastian Luňák. Sprinterka Anna Kolářová usilovala o postup do finále kraulové padesátky, k němuž jí scházely jen 3 setiny sekundy. Časem 25.80 se dělila o první nepostupové 9. místo. Sebastian Luňák v Budapešti bral na motýlové dvoustovce bronz a v Dauhá se sžíval s prostředím nejprve na poloviční trati. Motýlovou stovku zaplaval za 55.05 a skončil osmnáctý.