ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

ME2017 25 Denmark

VC Zlina 2017

Nejvýraznější postavou druhého závodu Českého poháru v Ostravě byla Barbora Závadová. Domácí plavkyně z KPS Ostrava si připsala šest vítězství a navázala na svých pět triumfů z úvodního pohárového dílu v Hradci Králové. Nejhodnotnějších tabulkových výkonů dosáhli na Velké ceně Ostravy David Kunčar a Petra Chocová.
Barbora Závadová si do Ostravy nachystala velice náročný program, kdy šla z jednoho závodu do druhého. Nejvšestrannější česká plavkyně dominovala na všech motýlkářských tratích od padesátky až po dvoustovku. Další tři prvenství přidala na 100 a 200 metrů znak a také na dlouhé polohovce.
Na Velké ceně Ostravy se představila také Simona Baumrtová. Elitní světová znakařka oproti Závadové svými starty šetřila a do Chomutova si odváží vítězství ze závodů na 50 m znak a na krátké polohovce.
Zajímavých výsledků dosahovali dva zástupci nastupující generace plavců. Hodně o sobě dala vědět teprve patnáctiletá Barbora Seemanová z pražského Motorletu, která ovládla krátké kraulařské tratě na 50, 100 i 200 metrů. Na své dobré výkony z předchozích týdnů navázal také mladý závodník Komety Brno Marek Osina. Plavec ročníku narození 1998 vyhrál krátkou i dlouhou polohovku.
Vítězi Velké ceny Ostravy se stávají muž a žena s tabulkově nejhodnotnějším výkonem. Letos se nejvíce dařilo Davidu Kunčarovi na 400 metrů volný způsob časem 3:58,13. Za svůj výkon bral 789 bodů a navíc se radoval i z prvního místa na poloviční trati. Jen o bod méně si „vyplavala“ Petra Chocová na 100 metrů prsa za 1:09,66. I ona vyhrála ještě jeden závod, když triumfovala na prsařské padesátce.
Český pohár pokračuje za dva týdny třetím závodem v Českých Budějovicích.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish