ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

ME2017 25 Denmark

VC Zlina 2017

Evropská plavecká špička se přesunula z Berlína do nizozemského Eindhovenu, kde o Velikonocích proběhl kvalitně obsazený mezinárodní mítink v 50m hale. Swim cup 2015 byl ozdoben účastí mistrů světa a OH vítězů jako Cameronem van der Burgem, Ranomi Kronowidjojo či Laszlo Csehem.
Člen A-týmu české reprezentace, odchovanec Delfínu Náchod a trenéra Hakla, zde startoval ve svých dvou oblíbených polohovkových disciplínách. Motivován čerstvým splněním OH limitu jeho sparingpartnerky Barbory Závadové v pražském VSC, pokořil ve dvou dnech oba české rekordy na 200m a 400m polohovým způsobem a přiblížil se k limitům OH.
Nejprve v pátečním večerním finále delší trati o necelé 2 sekundy vylepšil svůj český rekord z ME v Berlíně na 4:19,21, stanul na první příčce a splnil A-limit MS v Kazani. Přesto však nebyl spokojen hlavně s prsařským úsekem, protože jeho tajným snem bylo již nyní splnit ostrý A-limit OH- 4:16,71.
Do sobotního programu nastupoval se 6. časem na poloviční distanci. Již v ranních rozplavbách se otřásl český rekord Fučíka z roku 2009, když Janeček zaplaval o desetinu horší čas 2:02,71. Večer se očekával další atak na české maximum a fanoušci Delfínu Náchod při přímém přenosu na YouTube vynesli Janečka až k bronzu a času 2:02,06. K A-limitu OH v Riu tak zbývá 1,8 sekundy.
(zdroj článku: Ing. Pavel Janeček)

Dva české rekordy Janečka v Eindhovenu a splněný A limit pro MS v Kazani

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish