ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

ME2017 25 Denmark

VC Zlina 2017

Na první prestižní mezinárodní závody se do Kodaně vydávají čeští plavečtí reprezentanti. V Kodani ve čtvrti Bronshoj se na Danish Open představí pětice Simona Baumrtová, Barbora Závadová, Martina Elhenická, Martina Moravčíková a Jan Šefl. Danish Open je naplánováno do čtyř dnů od soboty do úterý.
Nejvytíženější českou plavkyní bude jako vždy Barbora Závadová. Po soustředění v Jižní Africe posbírala na úvodním podniku Českého poháru v Hradci králové pět prvenství a v Dánsku se chystá na start na šesti tratích. Program nejlepší české plavkyně za rok 2014 bude i tentokrát pestrý, když poplave obě polohovky, 200 m motýlek, znak i kraul a 400 m kraul.
O jeden start méně by měla absolvovat Simona Baumrtová. Pro chomutovskou plavkyni jde o mimořádně prestižní mítink, protože pro letošní rok zvolila přípravu s dánským týmem z Aalborgu a představí se tak na půdě svých současných týmových kamarádek. V Kodani má v plánu plavat všechny znakařské tratě a také krátkou polohovku a 200 m volný způsob.
Martina Moravčíková se pokusí v Kodani uspět na všech písařských tratích. Martina Elhenická se soustředí na delší tratě, když poplave 200 m, 400 m, 800 m a 1 500 m volný způsob. Jediný muž v české výpravě Jan Šefl si na Danish Open vybral všechny tři motýlkářské závody na 50 m, 100 m a 200 m.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish