ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

thn Baumrtova 01Simoně Baumrtové se skvěle vydařil první závodní test v roce 2018. Na mítinku Flanders Swimming Cup v Antverpách dokázala vyhrát na všech třech znakařských tratích a také přidala třetí místo na 200 metrů polohově. Při všech třech prvenstvích za sebou nechala výbornou Nizozemku Kiru Toussaint.
 

Bodově nejkvalitnější výkon předvedla Simona Baumrtová na 50 metrů znak. Za čas 28.46 brala 859 bodů. Druhá v pořadí Kira Toussaint zaostala za českou rekordmankou o výrazných 54 setin sekundy. Nejvyrovnanější ze soubojů svedly obě plavkyně na 100 metrů znak. V cíli dělila vítěznou Baumrtovou a druhou Toussaint pouhá jedna setina sekundy. Česká plavkyně dohmátla v čase 1:01.36. Na dvoustovce pak Simona Baumrtová vládla výkonem 2:14.14.
Se třemi triumfy tak v Antverpách jasně kralovala všem znakařským tratím.

Své účinkování v Antverpách si chomutovská plavkyně zpestřila i dalšími starty. Dařilo se jí zejména na trati 200 metrů polohově, na které si výkonem 2:17.59 zasloužila 3. místo. Rychleji plavaly pouze Nizozemka Femke Heemskerk a Zsuzsanna Jakabos z Maďarska. Doplňkově se Baumrtová představila i v rozplavbách na 50 metrů volný způsob, v nichž se časem 26.81 umístila na 9. příčce.

Se třemi prvenstvími a jedním třetím místem mohla být Simona Baumrtová na úvod sezóny určitě spokojená. „V Antverpách se mi vzhledem k třítýdennímu náročnému tréninku závodilo docela dobře. Ale musela jsem se vyrovnávat s hodně náročným časovým programem, když v neděli jsme měli jen hodinu mezi dopoledním a odpoledním programem. Navíc po finále na 100 metrů znak jsem měla jen 20 minut do finále polohové dvoustovky. Největší radost mám z vítězství na 50 metrů znak. Čas mě hodně mile překvapil. Jsem ráda, že jsme vyhrála všechny tři znaky a že jsem měla třetí bodově nejhodnotnější výkon závodů mezi ženami,“ zhodnotila své antverpské vystoupení Simona Baumrtová. Jasno má i o svém dalším programu v nebližších týdnech. „V sobotu poplavu 1. kolo Mistrovství ČR družstev a v únoru jedu na 14 dní na soustředění do Dubaje, kde se zúčastníme i závodů. V březnu bych pak měla startovat na závodech v Miláně a Olomouci a v dubnu vyrazit na další dvanáctidenní soustředění,“ uzavřela Simona Baumrtová.

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish